İpek Özer kendini başkalarının hayatlarındaki dönüşüme şahit olabileceği ve bu yolculuklarında onlara eşlik edebileceği koçluğa adamış, dünyanın en büyük koçluk okullarından biri olan Coaches Training Institute (CTI)’dan koçluk eğitimini almış bir potansiyel ve dönüşüm koçudur.

 

Bireylerin hayallerini farketmeleri, yaratmaları ve yaşamaları konusunda onlara ilham vermek amacıyla yaşama bağlıdır.

ipekle-tanis

İPEK ÖZER HAKKINDA

BURADA OLMAMANIZ İÇİN ÜÇ SEBEP

Merhaba, ben İpek Özer.

Bu tip web sitelerindeki ‘hakkında’ kısmını çok severim çünkü genellikle sitenin sahibi tarafından yazılmış olmalarına rağmen, üçüncü kişi ağzından yazılmış gibidirler.

Ki İpek Özer de kendini üçüncü kişi ağzından anlatma niyetiyle başlayıp, bu yaklaşımından hızlıca vazgeçerek, kendini bir tanıdığa mektup yazar gibi anlatmaya karar verdi.

Benimle ilgili ne bilmek isterdiniz?

36 yaşındayım. Eşim ve kızımla İstanbul’da yaşıyorum. Bir de kedimiz var.

Ama sanırım sizin bilmek istedikleriniz bunlar değil.

Merak ediyorsunuzdur. Bu kişi zamanımı ve odağımı hakediyor mu?

Birçoğunuz için cevabım HAYIR.

Neden mi?

 

Ben size tavsiye veremem.

Ben herkesin doğal olarak tüm kaynaklara sahip, yaratıcı ve bütün olduğuna inanıyorum.

Bu noktadan yola çıkarak, tavsiye vermek yerine, kişiye kendi öz kaynaklarını fark ettirerek ve bu kaynaklara ulaşmasını sağlayarak koçluk yolculuğunda ona yol arkadaşlığı ediyorum.

Kullandığım koçluk teknikleri ile kişi kendisine ve hayatına dair iç görüler kazanmaya başlıyor. Kendi bilinçli seçimlerini yapıyor ve seçimlerinin sorumluluğu alıyor.

 

Kendinizde pozitif bir dönüşüm yapmak için niyetiniz yoksa
çalışmalarımızdan sıkılabilirsiniz.

 

Hayatınızda bir geçiş döneminde olduğunuzu düşünün. Bunalmış olabilirsiniz, tükenmiş ya da tıkanmış hissedebilirsiniz.

Tüm bunlarla ilgili içinizden bir şeyler yapmanızı söyleyen bir ses var mı yok mu?

Eğer yoksa koçluk sizin için doğru adres olmayabilir.

 

Eğer ‘kolay yol’u seçiyorsanız, size yardımcı olmak istemiyorum.

Ne istediğini bilmek, kalbine ve duygularına söz hakkı tanımak, değerlerini yaşamak, kendi hikayeni yazmak kolay bir yolculuk değildir.

Çok çalışmayı gerektirir, sabırlı olmayı gerektirir, kararlı olmayı gerektirir, şefkatli olmayı gerektirir, bilinçli seçimler yapmayı ve seçimlerin sorumluluğunu almayı gerektirir.

Tüm bunları yaparken duygularının farkında olmayı gerektirir.

Ama tüm bunlara izin verdiğinizde, kapılar da bir bir açılır.

Hala burda mısınız? Sevindim.

PEKİ BENDEN NE BEKLEYEBİLİRSİNİZ?

Eğer kendi öz kaynaklarınızı farketmek ve onlara ulaşmak konusunda niyetiniz varsa, kendinizde pozitif bir dönüşüm başlatmak istiyorsanız, ya da hayat daha ne kadar güzel olabilir diye bir merakınız varsa, ve ‘ben kolay yolu seçmiyorum’ diyebiliyorsanız, ben bu yolculuğunuzda sizinle yürümeye hazırım. Size verebileceklerim ise şunlar;

  • Ulaşmak istediğiniz şeyleri keşfetmenizi ve netleştirmenizi sağlayabilirim
  • Kendinizi keşfetmenizin konusunda sizi teşvik edebilirim
  • Kendi çözüm, strateji ve aksiyonlarınızı üretmenizi sağlayabilirim
  • Sizi sorumlu ve hesap verebilir tutabilirim
  • Nelerin sizin için işe yaradığını bulup üzerine inşa edebiliriz, nelerin sizi aşağı çektiğini bulup sizi bu durumdan çıkarak en doğru yolları bulabiliriz.

Bu sitede iki şey bulabilirsiniz.

Birisi kendi kendinize yapacağınız ve beş hafta sürecek bir çalışma programı. Nerede olduğunuz, nereye gitmek istediğiniz, oraya nasıl gideceğiniz, strateji ve planlama yapmanızı kolaylaştıracak ve son olarak ta ölçüp, değerlendirip, gerekirse revize etmenizi sağlayacak bir takım araçlardan oluşan bir kendi kendine çalışma programı. Bu programın ilk bölümünü kayıt olarak deneyebilirsiniz.

İkincisi ise birebire yapabileceğimiz koçluk görüşmeleri. Bunu da iki şekilde yapabiliriz; yüzyüze koçluk görüşmesi ya da skype/telefon ile koçluk görüşmesi yapabiliriz. Sanılanın aksine, skype ya da telefonda yapılan koçluklar da en az yüz yüze yapılan koçluklar kadar etkili. Hatta bir çok danışanımın zamanı daha etkin kullanmak için skype ya da telefon koçluğunu tercih ettiğini söyleyebilirim.

Son olarak, sizinle çalışmak için büyük bir arzum var. Ben kalbimi koyuyorum, sizden de kalbinizi koymanızı istiyorum.

newsletter